PROGRAM DNŮ GIS 2018

Budova G, TUL, Univerzitní náměstí

 

pondělí 12. 11. 2018

9:00 - 15:00

program pro školy po jednotlivých blocích

10:00 - 10:30

slavnostní zahájení

18:00 - 20:00

III. liberecký mapathon


úterý 13. 11. 2018

9:00 - 15:00

program pro školy po jednotlivých blocích

18:00 - 19:30

Program pro veřejnost

Pavel Žemlík - Seznam.cz

Co vše musíme udělat pro to, abyste simohli prohlížet mapu a plánovat trasy.


středa 14. 11. 2018

8:30 - 13:30

program pro školy po jednotlivých blocích

13:45 Ukončení Dnů GIS

Deinstalace výstavy

 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

výstava posterů, výtvarných prací

 

Program pro veřejnostPrvní Liberecký mapathon

PDF Tisk Email

Přihlášení - https://goo.gl/3rUHWb

Dnes už na mapách nenajdeme bájné příšery či místa, kde "žijí lvi" a tak se může zdát, že vše je na Zemi již zmapováno. Přesto jsou místa, pro která je získat mapu nesmírný problém. Například v Africe či Jižní Americe jsou místa, pro které mapy prakticky neexistují. Právě v takových místech často operují dobrovolníci z řad Lékařů bez hranic, kteří se bez znalosti svého působiště neobejdou. A proto existuje iniciativa Missing Maps, jejíž úkolem je zapojit širokou veřejnost do tvorby či zpřesňování mapových podkladů pro místa, kde Lékaři bez hranic působí.
Přijďte se podívat na historicky první Liberecký mapathon Missing Maps, kde se o této iniciativě dozvíte více a naučíte se, jak můžete sami pomoci. Vlastní počítač je výhodou, ne nutností. Na akci se registrujte zde: dodám později, zatím nemám adresu. Mapathon proběhne 15. 11. 2017 od 18.00 ve 3. patře budovy G Technické univerzity v Liberci. Předpokládaná doba trvání: 2 hodiny.
Více informací dále v článku
Celý článek...
 

Po stopách Německočeské výstavy roku 1906 v prostorách kampusu TUL

PDF Tisk Email

Večerní procházka kampusem

Večerní procházka
Když se v roce 1906 otevíraly brány čerstvě dokončeného rozsáhlého výstaviště nad novou libereckou přehradou, netušili organizátoři Německočeské výstavy Liberec 1906 (Deutschböhmische Ausstellung Reichenberg 1906), že se bude jednat o největší výstavní aktivitu města, která nenajde svého pokračovatele. Dnes spíše jen tušíme její reálný obrovský rozsah. Během jednoho roku byly vybudovány desítky pavilonů leckdy opravdu olbřímích rozměrů, které nabídly přehlídku průmyslu, řemesel, umění, zemědělství a všech myslitelných souvisejících odvětví prosperujících v oblastech tzv. Bohatých Sudet s převažujícím německy hovořícím obyvatelstvem.
Přijďte se projít kampusem Technické univerzity v Liberci s mapovou aplikací zobrazující tyto prostory v roce 1906 a vraťte se v čase o více jak sto let zpět. Procházka začíná v 16.00 v prostoru před aulou budovy G ve 3. patře.

14. listopadu 16.00
Technická univerzita v Liberci, budova G (3.patro)
Univerzitní náměstí 1

 

Staré mapy a nové technologie

PDF Tisk Email

Večerní přednáška

Steré mapy a nové technologie

Staré mapy patří ke kulturnímu bohatství každého národa a regionu světa. Vzhlížíme k nim s respektem, který v nás budí jejich stáří, předpokládaná finanční hodnota, především ale tajemství jejich vzniku, účelu a obsahu, které byly zapomenuty či polozapomenuty. Stejně jako každá

kniha, výtvarné či architektonické dílo, i mapa nabízí svým čtenářům a uživatelům možnost odkrývat příběhy uváděné v náznacích či zcela přímočaře.
Že jsou staré mapy také zdrojem zajímavých informací, které můžeme využít při studiu současné krajiny a jejích obyvatel, se přijďte přesvědčit v pondělí 13. 11. 2017 od 18.00 do Knihkupectví a antikvariátu Fryč, kde vám odborníci z Krajského úřadu Libereckého kraje, Magistrátu města Liberce a Technické univerzity v Liberci představí, jak staré mapy používají.

Pondělí 13. listopadu od 18.00
Knihkupectví a antikvariát Fryč

 

Mapy Jizerských hor

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Leitgebová    Sobota, 09 Září 2017 12:33

Podzimní geografická sezóna začíná výstavou starých map v Severočeském muzeu, která je připravili Technická univerzita s muzeem společně. Verrnisáž, se uskutečnila ve středu 6. 9. od 19 hod.

Výstava je určena pro všechny mapy milující obyvatele mezi Jizerskými a Lužickými horami, Ještědem a Smrkem, Libercem a Jelení Horou. A pro všechny, kdo se zajímají i o možnosti a příležitosti moderních geografických metod v rukou GIS. Protože staré mapy budou doprovázeny počítačovými vyvinutými v prostředí GIS a metodami webové kartografie.

Přijďte se podívat do Severočeského muzea. Takovou sbírku map zas dlouho neuvidíte!

 


gd.12_banner.jpg

Přihlášení pro školy

Nové prostory

Doporučujeme

GIS Day
---------------------
Dny GIS na Youtube
---------------------
Geoportál Libereckého kraje
---------------------
Geoinformatika na TULce
---------------------
GIS u HZS ČR
---------------------
Česká geologická služba
---------------------

ONLINE

Právě připojeni - hostů: 19 
DNY GIS: