• http://dnygis.tul.cz/

Den první, jak to začalo

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Leitgebová    Úterý, 20 Listopad 2012 20:15

První den Dnů GIS máme za sebou, a jak se to povedlo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

V 10 hodin proběhlo slavnostní zahájení, kde se slova ujalo šest z celkem devatenácti organizátorů a spolupracujících organizací. Tradičně se prvního slova ujala ředitelka krajské vědecké knihovny, Mgr. Blanka Konvalinková, následoval Ing. Jaroslav Podzimek, radní pro životní prostředí a zemědělství Libereckého kraje, plk. Mgr. Jaromír Lebeda náměstek pro IZS a OŘ, Mgr. Jiří Šmída, PhD., proděkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, MVDr. David Nejedlo,ředitel ZOO Liberec a tradičně pan Ing. Josef Seidl, CSc., ředitel společnosti ARCDATA.

 

Oficiální zahájení odstartovalo Dny GIS a nic již nebránilo přihlášeným školám si Dny GIS užívat. Celkově přišlo přibližně 240 žáků a studentů z pěti základních a středních škol.

Odpolední program zahájily týmy studentů z Technické univerzity, kteří prezentovali projekty zpracované pomocí technologií GIS na téma Liberec pod lupou. Týmy hodnotila odborná porota a vybrala tři nejúspěšnější projekty.

V pět hodin se přednáškový sál zaplnil do posledního místa a slovo dostal Jaromír Bengl z vývojového centra Google v Zurychu. Jeho poutavá přednáška vyvolala velký ohlas s množstvím otázek a kdo přišel určitě nelitoval.

 

Aktualizováno Úterý, 20 Listopad 2012 21:04
 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2012 | Den první, jak to začalo