• http://dnygis.tul.cz/

Fotogalerie 2014

PDF Tisk Email

18. 11. 2014 - První den Dnů GIS 2014

První den je vždy nejtěžší, ráno je nutné vyzkoušet techniku a doufat, že vše bude fungovat. V devět přichází první škola, která se účastní i oficiálního zahájení v 10:00. Součástí zahájení je i vyhodnocení výtvarné soutěže. Po zahájení už přichází jedna škola za druhou a obsluha u jednotlivých stanovišť nemá ani čas zajít si na kávu. Je to velice náročný den, který končí večerní přednáškou pro širokou veřejnost.

Autorka fotografií: Dominika Skubková, Aplikovaná geografie FP TUL

 

Přípravy na dny GIS 2014

Aby vše klapalo na jedničku, je důležité vše dopředu připravit Instalace v knihovně probíhala v odpoledních hodinách 18.11. a trvala několik hodin. Rozmístit všechny výtvarné práce, postery, stoly, počítače, natáhnout kilometry kabelů, to není žádná sranda.

Autorka fotografií: Dominika Skubková, Aplikovaná geografie FP TUL


Zážitkový den s hasiči - výherci výtvarné soutěže 2013

V polovině října navštívili žáci páté třídy Základní školy Mírové pod Kozákovem Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Na liberecké stanici je čekal "Zážitkový den s hasiči", který vyhráli v rámci každoročně vyhlašované soutěže při Dnech GIS.


Žáci během zážitkového programu navštívili nové operační středisko, prohlédli si garáže s mobilní požární technikou a dokonce se projeli v obojživelném pásovém vozidle Hägglunds, které je nezbytným pomocníkem hasičů při povodních. Zlatým hřebem bylo slaňování z druhého patra hasičské věže. Během slaňování se ostatní děti oblékaly do kompletního hasičského vybavení. závěrem si každý vyzkoušel hašení.


Poděkování patří liberecké směně B, která se o celý program výborně postarala a Lezecké aréně MAKAK v Jablonci nad Nisou za zapůjčení dětského lezeckého vybavení.

 

Pokud se vám fotky z letošního ročníků líbí, můžete si prohlédnout i ročníky předchozí.

DnyGIS 2013

DnyGIS 2012

DnyGIS 2011

DnyGIS 2010

 

 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | Dny GIS 2014 | Fotogalerie