• http://dnygis.tul.cz/

O Dnech GIS

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Čtvrtek, 20 Říjen 2011 11:21

Jedenáctý ročník Dnů GIS Liberec můžete navštívit ve dnech 22. - 24. listopadu v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Seznámíte se na nich s geografickými informačními systémy, s prostředím, v němž jsou spravována a tvořena geografická data, tedy jednoduše řečeno se vším, co je potřebné k tomu, aby mohla vzniknout mapa.

Obdobně předchozím ročníkům můžete navštívit různorodá stanoviště, která ukazují možnosti využití GIS v různých situacích, anebo třeba jen pro zábavu a poučení se o světě kolem nás. Vyzkoušet si můžete Google Earth, mapové služby Libereckého kraje, využít turistický portál pro plánování trasy pěšího či cyklistického výletu, dotknout se mapy na interaktivní tabuli nebo po hlase ptáků poznávat, v kterých lokalitách žijí. Nasadit si budete moci 3D brýle pro prostorové mapy, vyzkoušet si geohru, účinkovat ve studiu Dětské televize Liberec a také se na chvíli vcítit do role operačního střediska integrovaného záchranného systému při oblíbené Mapové honičce.

Všechna tři dopoledne jsou tradičně vymezena pro žáky základních a středních škol. Odpoledne návštěvníci vedle stanovišť budou moci navštívit i přednášky a semináře. V úterý 22. listopadu a ve středu 23. listopadu se od 15:00 hodin koná seminář pro pedagogy Geografie - to je myslet prostorově, který povede Jiří Šmída z Technické univerzity v Liberci. Na úterní podvečer je pak připravena přednáška Staré mapy Liberce a Liberecka Marka Řeháčka z Jizersko-ještědského horského spolku o kouzle starých map zachycujících nejen podobu Liberce, ale i tehdejší geografické pojetí světa. Ve středu 23. listopadu od 17:00 hodin se naopak prostřednictvím Jaroslava Bengla z vývojové centrály společnosti Google přeneseme do nanejvýš moderního světa googlích map.

Na pořádání Dnů GIS Liberec se již tradičně podílí Liberecký kraj, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická Technické univerzity v Liberci, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci a v letošním roce poprvé Agentura ochrany přírody a krajiny.

Aktualizováno Úterý, 25 Říjen 2011 21:57
 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: O Dnech GIS