• http://dnygis.tul.cz/

Geografie – to je myslet prostorově

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator    Úterý, 25 Říjen 2011 21:29

Vyučování geografie v hodinách zeměpisu může být pro život žáka stejně důležité jako dějepis, český jazyk nebo tělesný výchova. Dítě totiž učíme prostorově myslet, hledat otázky a odpovědi na jevy v jeho okolí a v neposlední řadě se správně rozhodovat v některých životních situacích, jakými mohou být povodně v údolí řeky Smědé, cesta na dovolenou do muslimské Afriky nebo vytvoření si názoru na aktuální geopolitickou situaci v Mexiku. V semináři si učitelé vyzkouší vzorovou hodinu s využitím software ArcGIS a s pomocí připravených pracovních listů pro jejich žáky. Z měřítka globálního se v úlohách učící žáka vyhledávat a analyzovat informace přesuneme do měřítka lokálního a poukážeme i na mezipředmětové možnosti využití nástrojů GIS.

 

Geografie - to je myslet prostorově

 

Seminář je připraven ve spolupráci s katedrou geografie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Koná se dne 22. listopadu 2011 od 15:00 do 16:45 hodin ve velkém přednáškovém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Seminář je určen pouze pro předem registrované pedagogy základních a středních škol a dalších školských zařízení. Kapacita semináře je omezena na 15 míst. Registrovat se můžete on-line zde.

Aktualizováno Úterý, 25 Říjen 2011 21:35
 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2011 | Program pro veřejnost | Geografie – to je myslet prostorově