• http://dnygis.tul.cz/

Město Liberec pod lupou – co zjistili studenti s pomocí nástrojů GIS

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator    Úterý, 25 Říjen 2011 22:23

Dne 23. listopadu 2011 od 14:45 do 16.45 hodin se ve velkém přednáškovém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci uskuteční prezentace podzimní práce týmů studentů katedry geografie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Studenti geografie se učí vnímat své okolí se zvýšenou pozorností. Během studia ovládnou techniky sběru dat a informací, jejich zpracování a analyzování metodami geografických informačních systémů a prezentování získaných výsledků metodami kartografie.

 

Díky této jedinečné prezentaci se budete moci seznámit nejen s řešenými tématy týmových prací, které se vždy nějakým způsobem vztahují k řešení praktických úloh v Liberci a jeho okolí, ale také se budete moci seznámit s podobou výuky geografie na zdejší Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

Prezentaci doporučujeme především žákům posledních ročníků středních škol, kteří si budou volit další pokračování studia na vysoké škole a zajímá je, k čemu jsou "geografické" obory a co se v nich vlastně studenti učí.

There are no images in the gallery.

Současně si budete moci výsledky prohlédnout na posterech umístěných ve 3. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Před zahájením Dnů GIS bude již od 7. listopadu na stejném místě možno shlédnout výstavu Mapy současnosti se tvoří v počítačích aneb využití GIS studenty geografie TU v Liberci. Výstava představuje výběr z mapových projektů studentů katedry geografie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Úkolem studentů předmětu Praktikum z GIS a DPZ bylo zvolit zajímavé geografické téma bez omezení území jeho výskytu. Vznikly tak mapové plakáty (postery) představující výrobu piva v ČR nebo invazní druhy rostlin, fotbalová mapa Evropy, mapa ekologického zemědělství nebo hypermarketů Libereckého kraje nebo mapa s výsledky analýzy dostupnosti jednotlivých částí kraje.

Aktualizováno Úterý, 25 Říjen 2011 22:28
 
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2011 | Program pro veřejnost | Město Liberec pod lupou – co zjistili studenti s pomocí nástrojů GIS