• http://dnygis.tul.cz/

Stanoviště

Co lze ještě vyčíst z map?

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Pondělí, 21 Listopad 2011 11:35

Vžijte se do role podnikatele, který hledá území, kde by mohl postavit výrobní halu (vyhledání lokality brownfields...), do role obyvatele obce, který potřebuje zjistit, na jaký úřad se má obrátit při stěhování (spádová oblast finančního úřadu...). Tyto a další modelové úlohy vyřešíte za pomoci dat, která prezentují různé odbory Krajského úřadu Libereckého kraje na mapovém serveru.

Stanoviště zajišťuje Liberecký kraj.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:36
 

Mapy kolmo

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Pondělí, 21 Listopad 2011 11:34

Jezdíte rádi na kole? Chcete jet z Jablonce nad Nisou do Hejnic a nevíte kudy? Využijte nového mapového portálu Libereckého kraje, stačí zadat počáteční a koncový bod a mapový portál Vám naplánuje nejlepší trasu a vytvoří itinerář, který si můžete vytisknout a vzít s sebou na cesty. Popis trasy si také můžete stáhnout do GPSky, abyste se v terénu neztratili. Podobné služby nabízí mapový portál i pro pěší turisty. V itineráři si také můžete zadat, aby Vám ukázal zajímavosti v okolí trasy, jako jsou například rozhledny, hrady a zámky apod. Mapový portál naleznete na www.liberecky-kraj.cz v záložce „mapa“.

Stanoviště zajišťuje Liberecký kraj.

 

Kde bydlíš?

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Pondělí, 21 Listopad 2011 11:32

Zanechejte stopu Vaší návštěvy na Dnech GIS Liberec 2011! Pomocí Google Maps umístěte svou značku na interaktivní mapu, která se zobrazí na stránkách www.dnygis.cz. Může se jednat o místo, odkud jste přijeli, kde bydlíte, kde je Vaše škola nebo pracoviště.

Aktualizováno Úterý, 22 Listopad 2011 00:17
Celý článek...
 

Toulky po mapách

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Středa, 26 Říjen 2011 00:00

Na stanovišti oblíbených geoher budete zkoušet geografické hry a to zejména ty nově vytvořené v rámci soutěže Toulky po mapách. Cílem geohry je příjemnou a soutěživou formou se seznámit s čímkoliv, co vidíme na fotografii a k čemu lze přiřadit umístění v mapě. Kdo správně rozpoznal objekty na fotografiích a umístil je v interaktivní mapě nejpřesněji, ten vyhrává.

Toto stanoviště zajišťuje Liberecký kraj.

Aktualizováno Úterý, 25 Říjen 2011 23:32
 

Mapové úlohy České geologické služby

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Středa, 26 Říjen 2011 00:00

Kde všude se setkáte s horninami? Poznáš zajímavé geologické lokality v tvém okolí? Nápovědou ti budou fotografie i ukázky hornin. Pojďte s námi objevit, odkud pochází kameny, které nás obklopují (součásti budov, sochy apod.).

Toto stanoviště zajišťuje Česká geologická služba.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2011 | Stanoviště