• http://dnygis.tul.cz/

Stanoviště

Staré mapy Liberce

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Úterý, 25 Říjen 2011 21:20

Staré mapy nám ukazují, kde v Liberci stála synagoga a jak vypadalo náměstí bez dnešní radnice. A kde bylo v Liberci před sto dvaceti lety veřejná plavecká škola. A co bylo na místě dnešní Harcovské přehrady.

S naší pomocí si vyzkoušíš, jak s pomocí interaktivní mapy připravené studenty Technické univerzity snadno najdeš odpovědi na všechny tyto otázky. Ukážeme ti, jak geografické informační systémy umíme využít k tomu, abychom staré mapy zveřejnili na internetu. Půjčím ti také stereoskopické brýle (ano, ty, které si nasadíš v kině při promítání filmů ve 3D), aby sis prohlédl speciálně upravené mapy pro třetí rozměr.

Toto stanoviště zajišťuje Technická univerzita v Liberci.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:32
 

Udělej si mapu

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Úterý, 25 Říjen 2011 21:10

Myslíte si, že práce v programech GIS je pro Vás příliš těžká a nepochopitelná? Přijďte se podívat na naše stanoviště a my, žáci druhého stupně základní školy v Sadské, Vám dokážeme, že tomu tak není. Máme pro Vás připraveny úkoly, které dostáváme v hodinách zeměpisu i v dalších předmětech od našich vyučujících.

Toto stanoviště zajišťuje Základní škola Sadská a její žáci.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:30
 

Virtuálně po zemi

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Středa, 19 Říjen 2011 12:26

Navštivme známá místa. S Google Earth na kole.

Navštívili jste o prázdninách zajímavá místa? Chcete je vidět z ptačí perspektivy a proletět se nad nimi. Program Google Earth nabízí několik možností jak to udělat.
Chcete se podívat do míst, kam se zřejmě nikdy nepodíváte? Pak je tu Google Earth!

Jezdíte rádi a často na kole, nemáte rádi kopce? Google Earth Vám ukáže, čemu dát přednost nebo kterým místům se vyhnout.

Virtuální svět Google Earth Vám rádi ukážou studenti Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:31
 

Dotkni se mapy

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Středa, 19 Říjen 2011 12:21

Mapové servery mohou poskytnout široký okruh informací, s nimiž se dá pracovat nejen v zeměpisu, alei přírodopisu, občanské nauce, dějepisu a dalších předmětech i mimo počítačovou učebnu. Jsou ideálním nástrojem pro orientaci žáků ve zdrojích veřejné správy, internetových služeb a informačních zdrojů, na něž kladou důraz rámcové vzdělávací programy. Na stanovišti budou předvedeny praktické ukázky využití několika mapových serverů ve školní praxi. Žáci provádějí podobná cvičení s chutí a zájmem a často je dopracovávají sami doma, aniž je to jejich povinností.

Toto stanoviště zajišťuje Gymnázium F. X. Šaldy Liberec.

Aktualizováno Pondělí, 21 Listopad 2011 11:33
 

Mapová honička

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leoš Křeček    Středa, 19 Říjen 2011 09:03

Stanoviště je zaměřeno na procvičení využívání možností mapového serveru životního prostředÍ a na něm dostupných dat Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a životního prostředí. Formou „mapové honičky“ si týmy nebo jednotlivci vyzkouší identifikaci místa odehrání mimořádné události v terénu podle slovního popisu a kombinace dostupných geografických dat. Naučí se využívat pokročilejší funkce mapového serveru - vyhledávání, měření vzdálenosti a plochy, zjištění reliéfu terénu a nadmořské výšky. Vhodnou kombinací zobrazených dat hráči vyřeší předem připravené úlohy.

Tak jako v předchozích letech upozorňujeme na jedinečnou šanci vyzkoušet si mapovou honičku v průběhu Dnů GIS Liberec. Aplikace je spuštěna pouze v průběhu Dnů GIS Liberec.

Toto stanoviště zajišťuje Liberecký kraj a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | DNY GIS 2011 | Stanoviště