• http://dnygis.tul.cz/

Stanoviště

Hlavolámání

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Irena Koskova    Neděle, 01 Září 2013 00:00

Nejen v GIS se musí přesně přemýšlet! Vyzkoušejte si svou prostorovou představivost a polámejte si hlavu několika hlavolamy z IQ parku Liberec. Čeká na tebe několik zajímavých interaktivních exponátů.Trochu přemýšlení nikdy neuškodí...

Přijď si vyzkoušet stanoviště našeho partnera - IQ park Liberec.

http://www.iqpark.cz

 

Aktualizováno Pondělí, 18 Listopad 2013 21:36
 

Geohra

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Irena Košková    Neděle, 01 Září 2013 00:00

Na stanovišti oblíbených geoher budete zkoušet geografické hry a to zejména ty nově vytvořené v rámci soutěže Toulky po mapách. Cílem geohry je příjemnou a soutěživou formou se seznámit s čímkoliv, co vidíme na fotografii a k čemu lze přiřadit umístění v mapě. Kdo správně rozpoznal objekty na fotografiích a umístil je v interaktivní mapě nejpřesněji, ten vyhrává.

Stanoviště zajišťuje Liberecký kraj.

http://geohra.kraj-lbc.cz

Aktualizováno Pondělí, 18 Listopad 2013 21:35
 

Z kopce do kopce

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Leitgebová    Neděle, 01 Září 2013 00:00

Vydejte se s námi na výlet po obnovené trase Hřebenovky, zavítáte do míst známých i zapomenutých, která Vás však svým kouzlem osloví a budete se chtít hned vydat po stopách našich předků, kteří trasu již před více než sto lety vyznačili. Kam vyrazíme? Do kopce z kopce po hřebenech Jizerských, Lužických a Žitavských hor. Že je to moc daleko? Nemusíte jenom po svých, výlet si můžete naplánovat nejen pěšky, ale i na kole, vlakem či autobusem nebo lanovkou. Průvodcem po trase vám bude logo modrého hřebene na červeném podkladu a jeho kamarádi na webu – mapový portál Hřebenovky www.hrebenovka.cz a česko německý přeshraniční mapový portál www.nisa-go.cz pro plánování cest veřejnou dopravu.

Stanoviště zajišťuje Liberecký kraj, odbor kultury, památek a cestovního ruchu společně s odborem dopravy

Aktualizováno Pondělí, 18 Listopad 2013 21:34
 

Mapová honička

PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Leitgebová    Čtvrtek, 11 Říjen 2012 10:00

Stanoviště je zaměřeno na procvičení využívání možností mapového serveru životního prostředí a na něm dostupných dat Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a životního prostředí. Formou „mapové honičky“ si týmy nebo jednotlivci vyzkouší identifikaci místa odehrání mimořádné události v terénu podle slovního popisu a kombinace dostupných geografických dat. Naučí se využívat pokročilejší funkce mapového serveru - vyhledávání, měření vzdálenosti a plochy, zjištění reliéfu terénu a nadmořské výšky. Vhodnou kombinací zobrazených dat hráči vyřeší předem připravené úlohy.

Tak jako v předchozích letech upozorňujeme na jedinečnou šanci vyzkoušet si mapovou honičku v průběhu Dnů GIS Liberec. Aplikace je spuštěna pouze v průběhu Dnů GIS Liberec.

Toto stanoviště zajišťuje Liberecký kraj a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

Aktualizováno Pondělí, 18 Listopad 2013 21:34
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2
gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY | Dny GIS 2013 | Stanoviště