• http://dnygis.tul.cz/

Program pro veřejnostCo jsou Mapy.cz

Večerní přednáška

Mapy na internetu používá v dnešní době většina populace. Celosvětově mají prvenství Google mapy. Česká republika je však velkou výjimkou a prvenství v mapové aplikaci drží Mapy.cz (seznam.cz).

Pokud vás zajímá, jak se takové mapy vytváří, jak probíhá aktualizace map nejen těch českých ale i zahraničních, jaké jsou zdroje dat, jak se výsledná mapa generuje. Přijďte si nejen tyto informace poslechnout na večerní přednášku pro veřejnost.

 

Přednášek bude zástupce firmy Seznam.cz, Pavel Žemlík, Manažer kartografické redakce

Úterý 13. listopadu od 18:00

Technická univerzita Liberec, Budova G (Univerzitní náměstí 1), 3. patro místnost 313.

 

 

III.liberecký mapathon

REGISTRACE:

https://goo.gl/forms/GJ7gGSF6vBepv3tu2

kvůli zajištění dostatečné techniky prosíme o registraci všech co se Mapathonu chtějí zúčastnit. Vlastní notebook nepotřebujete ale  pokud jej máte přineste si prosím vlastní.

12. listopadu 2018 od 18.00 se v Liberci uskuteční již třetí mapathon - akce pro ty, které zajímá mapování, otevřená data, činnost Lékařů bez hranic, či to vše dohromady.

Co je to mapathon?

Mapathon, nebo taky mapovací párty je setkání dobrovolníků, kteří společně za pomoci leteckých a satelitních snímků mapují vytyčené území. Naučíte se zde pracovat s jednoduchým mapovým editorem a také se dovíte, jak Lékaři bez hranic nejen s mapami pracují. K účasti nepotřebujete mít předem žádné zvláštní znalosti.

K čemu je to dobré?

Humanitární organizace potřebuji pro práci v terénu kvalitní a detailní mapy, aby se mohli v oblasti efektivně pohybovat a pracovat. Přesto dnes stále existují oblasti, které dosud nikdo podrobně nezmapoval vůbec, nebo došlo k razantní změně krajiny například vinou přírodní katastrofy. Proto vznikl projekt Missing Maps. Lékaři bez hranic a další humanitární organizace v něm určujíí oblasti, které potřebují zmapovat. Dobrovolníci, ať už se nachází kdekoliv, mohou od svého počítače významně přispět k práci, která pomáhá tisicům lidí v ohrožení.

 

Místo konání: Technická univerzita Liberec, Budova G, III. patro, sraz před aulou v prostorách probíhajících Dnů GIS Liberec 2018.

 

 


gd.12_banner.jpg
DNY GIS: PROGRAM | PRO VEŘEJNOST